0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пленковиќ: Меѓувладина конференција ЕУ – С. Македонија до крајот на годинава

Хрватска цврсто ја поддржува Северна Македонија како држава кандидатка за членство во ЕУ и очекува до крајот на годината да се одржи Меѓувладината конференција заради отворање на преговорите, рече хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ на денешната средба со министерот за надворешни работи Бујар Османи во Загреб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close