0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Пленковиќ: Хрватска е на добар пат во 2022 година да влезе во Шенген, а потоа и во еврозоната

-Би било одлично да влеземе во Шенген во 2022 година, а ако биде порано ќе бидеме уште  позадоволни. А што се однесува до еврозоната, ќе сториме се тоа да се случи што е можно поскоро, рече Пленковиќ по вонредниот самит на ЕУ во Брисел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close