ЕвропаЕвропа.Портал

Платите во Германија минатата година погодени од пандемијата на Ковид-19

Пандемијата на коронавирусoт ги погоди платите на работниците во Германија во 2020 година, кои првпат се намалија откако државниот Завод за статистика почна да објавува извештаи во 2007 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close