0_Магазин.ПорталСцена

Пласидо Доминго веќе не е директор на Операта на Лос Анџелес

- Со обвиненијата се создаде атмосфера во која е загрозена мојата способност да ѝ служам на куќата што толку ја сакам, наведува Доминго во вчерашното соопштение.

Back to top button
Close
Close