Svet.SlajderСветСвет.Портал

Планот за реформа на НАТО е подготвен, една година по дијагнозата на Макрон дека Алијансата е во „мозочна смрт“

Една година откако францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека НАТО е во „мозочна смрт“, експертска група предложи серија реформи за заживување на Алијансата, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close