Дописници МКДОпштински вести

Планинарскиот-спортски клуб ,,Голак” ја реализираше првата активност во 2021 година

Со искачување до врвот Мала Чавка, планинарскиот-спортски клуб ,,Голак" од Делчево ја реализираше првата активност во 2021 година. Како што информираше претседателот на клубот маршот бил во должина од 7,3 километри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close