Дописници МКДОпштински вести

Планинарски-спортски клуб „Голак“ реализираше планинарски марш до месноста Свети води

Шестчлена екипа на планинарскиот спортски клуб „Голак“ од Делчево реализираше планинарски марш до месноста Свети води кај селото Тработивиште. Маршот, како што информираше претседателот на клубот Љупчо Чучуковски, се реализираше со почитување на мерките за заштита од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close