Дописници МКДОпштински вести

Планинарите од „Орле“ ја обележаа патеката до Катунишки камен 

Планинарите од планинарско спортското друштво „Орле“ од Ксвадарци, ја обележаа патеката до месноста „Катунишки камен“, кај кавадаречкото село Ваташа.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close