ЕвропаЗанимливости

План за ограничување на сообраќајот во центарот на Париз до 2022 година

Област со помалку сообраќај ќе доведе до „помалку загаден, позелен, помирен и побезбеден град“, соопштија официјални претставници на градоначалниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close