КултураКултура.Портал

Плакета „Даница Ручигај“ на ДПМ за поетесата Билјана Станковска

Поетесата Билјана Станковска годинава е добитничка на плакетата „Даница Ручигај“ на Друштвото на писателите на Македонија за нејзината стихозбирка „Пукнатина во светлината“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close