БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Плафон за цените на тестовите во Грција, 40 евра ПЦР, 10 евра рапид тест

За спречување на профитерство, грчката Влада воведува плафон за цените на тестовите, како за ПЦР така и за брзите, кои не смеат да бидат поскапи од 40, односно 10 евра, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close