0_Sport,PortalFutboll

Piter Bos: Interi ka ekip të mirë, por Baer Leverkusen mund t’i kalojë

Trajneri i Baer Leverkusenit, Piter Bos është optimist se ekipi i tij mund ta eliminojë Interin në çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Dyseldorf, 10 gusht 2020 (MIA) – Trajneri i Baer Leverkusenit, Piter Bos është optimist se ekipi i tij mund ta eliminojë Interin në çerekfinalen e Ligës së Evropës.

“Nuk frikohemi nga askush, por çdoherë i respektojmë kundërshtarët dhe e dimë se Interi është ekip i fuqishëm. Këtë e pamë në Serie A dhe gjithsesi në Ligën e Evropës. Do të thotë, ata kanë ekip të mirë, por ne mund t’i kalojmë. Kemi ekip, i cili çdoherë shënon gola – në çdo ndeshje dhe kundër secilit kundërshtar. Ballafaqohemi me mungesë të disa lojtarëve standardë, por treguam gjatë sezonit se kemi zëvendësim solid për çdo pozitë”, tha Bos.

Ndeshja Baer Leverkusen – Inter luhet sonte në ora 21:00 në fushë neutrale në Dyseldorf. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close