Оригинални текстови

Писмо од Македонското биолошко друштво (МБД), Сојузот на хемичари и технолози на Македонија (СХТМ) и Друштвото на физичари на Македонија (ДФРМ) до министерката Мила Царовска

Во претходното писмо упатено до Вас побаравме дополнителни информации за подготовките за целосна реформа на образованието од страна на МОН, која ќе започне со основното образование, а подоцна ќе биде реформирано и средното образование... Дури да го добиеме одговорот, пристигна нова информација за веќе подготвена концепција за реформа на основното образование, која треба да започне да се реализира од следната учебна година во I и VI одделение, за која се предвидени сериозни промени и обединување на некои досега одделно изучувани предмети како штo се биологија, физика и хемија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close