Дописници МКД

Пиротехничари подарија новогодишни пакетчиња и подароци за деца од мали групни домови

Пиротехничари од Дирекција за заштита и спасување, АРМ и МВР денеска подарија новогодишни пакетчиња и подароци за деца од мали групни домови во Неготино, Тимјаник и Корешница. Станува збор за дечиња кои со процесот на деинституционализација беа извлечени од Специјален завод Демир Капија и сега живеат по неколкумина со постојана стручна поддршка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close