0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоСкопје

Пингвини од Чиле и Аргентина, најнова атракција во Зоо Скопје

Во Зоолошката градина во Скопје денеска официјално беше отворен „Заливот на пингвините“, со што прв пат Зоо Скопје е дом на овие егзотични птици, а тие се најголема атракција.

Back to top button
Close
Close