0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Пилотите на Мерцедес најбрзи во квалификациите за француското Гран-при

Возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон и Валтери Ботас беа најбрзии на денешните квалификации за трката во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Франција.

Back to top button
Close
Close