0_Спорт.ПорталФудбал

Пикфорд ангажирал телохранители поради закани откако го повредил Ван Дајк

Голманот на Евертон, Џордан Пикфорд ангажирал телохранители, пишува „Дејли мејл“. Дваесет и шестгодишниот Англичанец го стори тоа откако доби смртни закани откако го повреди дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Ливерпул, 28 октомври 2020 (МИА) – Голманот на Евертон, Џордан Пикфорд ангажирал телохранители, пишува „Дејли мејл“. Дваесет и шестгодишниот Англичанец го стори тоа откако доби смртни закани откако го повреди дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

За потсетување, во 11-та минута од градското дерби, голманот стартуваше врз Ван Дајк, откако претходно беше забележана позиција во офсајд.

Пикфорд не беше казнет, додека  Ван Дајк поради скинат вкрстен лигамент на коленото мораше на операција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close