Svet.SlajderБалканДописници Свет

Пиеракакис: Потврдата за вакцинација да не биде алатка за дискриминација, туку за олеснување  

Потврдата за вакцинација да не биде алатка за дискриминација, туку да биде алатка за олеснување, вели министерот за дигитална политика на Грција Кирјакос Пиеракакис, во интервјуто за грчката телевизија „Скај“ и истакнува дека за три дена, заклучно со синоќа, во Грција биле издадени 55.000 дигитални потврди за вакцинација преку специјализираниот сајт, јави дописничката на МИА од Атина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close