0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна родова еднаквост и учество на мажите и жените во органите и телата на партијата.

Back to top button
Close
Close