0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Петровска: Зголемен обемот на надзори, поведени 43 прекршочни постапки, изречени се 36 санкции

Директорката на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) на денешната прес-конференција во врска со шест-месечниот извештај за работата на Инспекторатот информира дека е зголемен обемот на надзори во 2021 година во споредба со 2020 година.

Back to top button
Close
Close