0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаСпорт

Петровиќ, Кукоч, Дивац и Стојаковиќ во идеалната НБА петорка во избор на Ајзеа Томас

Поранешниот легендарен НБА кошаркар Ајзеа Томас ја избра идеалната „европска“ петорка на сите времиња во најсилната кошаркарска лига во светот, во која се најдоа четворица играчи од поранешна Југославија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close