0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Петнаесет нови случаи со Ковид-19, шест оздравени, нема починати пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи со Ковид-19: Скопје – 10, Куманово и Дебар – по 2, Тетово – 1. Регистрирани сe шест оздравени пациенти од: Скопје – 5 и Тетово – 1. Не се регистрирани починати лица, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close