ЕвропаЕвропа.Портал

Петмина загинати во пожар во ковид-болница во Русија

Пет лица загинаа во пожар што утрово избувна во една болница во Санкт Петербург.

Москва,12 мај 2020 (МИА) – Пет лица загинаа во пожар што утрово избувна во една болница во Санкт Петербург.

Според руското Министерство за вонредни ситуации, во пожарот загинале пет лица, а 150 се евакуирани.

Болницата каде избувна пожарот е една од установите опремени за прием на заболени од Ковид-19 во Русија. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close