Svet.SlajderСветСвет.Портал

Петмина загинати и 15 повредени во напад со нож во источна Кина

Најмалку пет лица се убиени и 15 повредени во случаен напад со нож попладнево во источната кинеска провинција Анхуи.

Back to top button
Close
Close