СветСвет.Портал

Петмина загинати, 132 повредени во протестите во Ирак

Пет лица се убиени, а 132 повредени денеска во нови судири на ирачките безбедносни сили и демонстрантите низ целата земја, со што се зголеми бројот на загинати во протестите од вчера на најмалку седум.

Back to top button
Close
Close