Фудбал

Петковски го обнови договорот со Работнички

Младинскиот репрезентативец Петар Петковски го обнови договорот со Работнички. Тој потпиша нов едногодишен договор со клубот и ќе му биде на располагање на тренерот Александар Влахо во продолжението од шампионатот.

Back to top button
Close
Close