БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Петкова: Бугарија нема  да ги раскинува договорите со американските електроцентрали

„Никој нема еднострано да ги раскинува договорите со американските хидроцентрали“, изјави бугарската министерка за енергетика Теменужка Петкова во интервју за БТВ, по повод изјавата на енергетскиот експерт Иван Хиновски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close