0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

„Петар учи за здрава храна“- прва едукативна сликовница од наставничката Соња Трифуновска

Книгата „Петар учи за здрава храна“, едукативна приказна по природни науки и со тема за здравата храна, наменета за децата од 6 до 10 години, е прво вакво печатено дело на Соња Трифуновска, одделенски наставник во ООУ „Гоце Делчев“-Тетово. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close