0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Пет стипендии од ЕСМ, МЕПСО и ЕВН за студентите на ФЕИТ

Трите македонски енергетски компании, деветти пат по ред, доделија стипендии на студентите од Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Пет студенти од ФЕИТ се нови стипендисти на АД ЕСМ, ЕВН Македонија и АД МЕПСО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close