0_Македонија.ПорталОпштество

Во изминатото деноноќие 522 прекршоци за неносење заштитна маска

Од синоќа во 23 часот до 5 часот утрово констатирано е дека пет  лицa не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР.

Скопје, 9 мај 2021 (МИА) – Од синоќа во 23 часот до 5 часот утрово констатирано е дека пет  лицa не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 522 прекршоци.

-Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19, соопшти МВР. хс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close