Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Пет повредени и двајца приведени по физички напад во тетовско кафуле

Тетовци на 18 и 22 години завршиле во полициска станица како приведени за напад врз сопственик на локал и менаџерот, како и оштетување на инвентарот. Настанот се случил околу 21 часот кога сопственикот и вработените се подготвувале за затворање на кафе барот, а притоа повредени се пет лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close