0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштински вестиПолитикаСкопје

Пет милиони евра од ЕУ и речиси милион евра национално кофинансирање за проекти во општините

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски, претседателот на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС) и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов и амбасадорот на ЕУ во земјава Дејвид Гир денеска го означија почетокот на повикот за предлог-проекти „ЕУ за општините“.

Back to top button
Close
Close