Европа

Пет лица загинаа, деветмина повредени во уривањето на училиште во реконструкција во Белгија

Петмина градежни работници загинаа, а деветмина се повредени при уривањето на училишна зграда во реконструкција во Антверпен, Белгија.

Back to top button
Close
Close