КултураКултура.Портал

Пет книги за деца и млади од кинескиот писател Шен Шиси во издание на „Македоника литера“

Издавачката куќа „Македоника литера“ најави објавување серија од пет книги за деца и млади од Шен Шиси, најпродаваниот кинески писател за деца и еден од најпродаваните современи писатели за деца во светот.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close