0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Пет фудбалери на Глазгов Ренџерс отстранети од тимот за кршење на ковид-протоколот

-Прво и најважно, мораме да признаеме дека петмина наши фудбалери биле вмешани во нарушување на мерките за заштита од коронавирусот и поради тоа сите во клубот сме навистина разочарани. Работите ќе ги решаваме интерно, изјави тренерот на Глазгов Ренџерс, Стивен Џерард, за клупска телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close