СветСвет.Слајдер

Пет египетски војници загинаа при напад на ИД на Синајски Полуостров

Најмалку пет припадници на египетските безбедносни сили денеска се убиени при напад на екстремистите од Исламска држава во северниот дел на Синајски Полуостров

Back to top button
Close
Close