Некатегоризирано

Пет болници во Словенија ќе треба да и вратат на државата пет милиони евра

Министерството за финансии на Словенија им наложи на пет болници да и вратат на државата вкупно пет милиони евра. Причина за ова според властите е непочитување на роковите за искористување на средствата кои им биле дадени за враќање на направени долгови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close