0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Песков: Ситуацијата во Русија со Ковид-19 е тешка

Ситуацијата со ширењето на коронавирусот во Русија е тешка, регистрирани се лоши тенденции, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close