0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Песков: Ситуацијата со Навални е внатрешно прашање на Русија

Притворот за рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е внатрешно прашање на Русија, па затоа Москва нема да слуша никакви странски изјави или реакции на ова прашање, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи ги бројните повици од западноевропските земји за итно ослободување на Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close