Европа

Песков: Русија засега не планира воведување построги мерки против Ковид-19

Русија засега не планира да воведе посериозни ограничувања во борбата против ширењето на пандемијата на Ковид-19, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Back to top button
Close
Close