Европа

Песков: Русија е против какво било воено мешање во Украина

Кремљ денеска го предупреди Запад дека е против какво било воено мешање во Украина.- Воениот ангажман на НАТО во корист на Киев „ќе доведе до дополнителни мерки од руска страна со цел да се осигура безбедност“, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close