Европа

Песков: Путин не може да биде доброволец за време на испитувањето на вакцината

Рускиот претседател Владимир Путин не може да биде меѓу волонтерите кои ќе бидат вакцинирани против коронавирусот до крајот на клиничките испитувања, изјави пред новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close