ЕвропаСвет.Слајдер

Песков: Путин е подготвен да разговара со Зеленски за соработка на Крим

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да разговара за Крим на состанокот со украинскиот претседател Володимир Зеленски, доколку станува збор за прекугранична соработка, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close