ЕвропаЕвропа.Портал

Песков: Путин ќе ја прими вакцината кога лично ќе одлучи да го стори тоа

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја прими вакцината кога лично ќе одлучи да го стори тоа, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Back to top button
Close
Close