EvropëEvropë.Portal

Peskov: Nuk ka nevojë për raport të posaçëm për Putinin

Nuk ka nevojë posaçërisht të njoftohet presidenti rus Vladimir Putin për gjendjen lidhur me hospitalizimin e politikanit opozitar Aleksej Navalin, deklaroi sot zëdhënësi i Kremlinit, Dimitrj Peskov.

Moskë, 21 gusht 2020 (MIA) – Nuk ka nevojë posaçërisht të njoftohet presidenti rus Vladimir Putin për gjendjen lidhur me hospitalizimin e politikanit opozitar Aleksej Navalin, deklaroi sot zëdhënësi i Kremlinit, Dimitrj Peskov.

“Nuk dimë asgjë për atë dhe thjeshtë nuk shohim arsye të informojnë aq larg”, tha Pensov, duke u përgjigjur në pyetjen nëse Putini është informuar për gjendjen e Navalin, transmeton TASS.

Ai shtoi se varet nga mjekët të cilët kujdesen për opozicionerin rus nëse ai do të transportohet apo jo në Gjermani. sn/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close