Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Песков: ЕЦХР се обидува да се меша во работата на руските судови

Одлуката на Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР) за Алексеј Навални е неприфатлив обид за мешање во рускиот правосуден систем, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков

Back to top button
Close
Close