0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Песков: Денешниот самит нема да биде лесен, но ќе донесе напредок

На неколку часа пред почетокот на самитот Русија - САД, што се одржува во Женева, Песков кажа дека темите што ќе бидат на дневниот ред се „доминантно проблематични“. Тој изјави дека има многу прашања што долго време беа занемерувани и за кои сега треба да се разговара.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close