ЕвропаСвет.Слајдер

Песков: Членството на Украина во НАТО е непосредна закана за Русија

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека упорната желба на Украина да се придружи на НАТО и на САД е непосредна закана за Русија

Back to top button
Close
Close