0_Македонија.ПорталПолитички партии

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ одржа крводарителска акција

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ како политичко и општествено одговорна организација во текот на целата недела пред празникот на жената 8ми Март организираше и одржа настани во чест на жената низ целата држава. Со тие настани ја претставивме жената од повеќе аспекти. Покрај тоа што е жена, домаќинка, мајка, вработена но и делотворна во општеството уважувајќи ја историјата и минатото но и креатор и двигател во иднината. Па така уваживме и покажавме внимание кон многу жени низ Македонија со тоа што подаривме цвеќиња и честитки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close