0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKronikëKronikë.PortalShoqëri

Pesëdhjetë e pesë emigrantë janë gjetur sot në mëngjes në orën 4 pas mesnate në rrugën lokale e cila çon drejt fshatit Trivodi të Strumicës.

Pesëdhjetë e pesë emigrantë janë gjetur sot në mëngjes në orën 4 pas mesnate në rrugën lokale e cila çon drejt fshatit Trivodi të Strumicës.

Shkup, 22 gusht 2020 (MIA) – Pesëdhjetë e pesë emigrantë janë gjetur sot në mëngjes në orën 4 pas mesnate në rrugën lokale e cila çon drejt fshatit Trivodi të Strumicës.

Ministria e Punëve të Brendshme në buletinin ditor kumtoi se emigrantët janë transportuar me automjetin “iveko” pa targa. Drejtuesi i makinës pasi i kishte vërejtur nëpunësit policorë, është arratisur së bashku me emigrantët, por pas bastisjes në terren janë gjetur 55-të emingrantët.

Për ngjarjen e është njoftuar prokurori publik dhe janë duke u ndërmarrë masa për zbardhjen e rastit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close